Weggebruikers moeten rekening houden met een extra reistijd van 30-60 minuten. De werkzaamheden zijn onderdeel van de verbetering van de A27 tussen Houten en Hooipolder.
Afsluitingen traject Gorinchem - Everdingen
Tussen de knooppunten Gorinchem en Everdingen worden de komende jaren extra rij- en spitsstroken aangelegd. In de zomer van 2025 worden voorbereidende werkzaamheden uitgevoerd voor de verbreding van de snelweg en viaducten.
De A27 is tussen Gorinchem en Everdingen in de richting van Utrecht afgesloten:
- van vrijdag 25 juli 22.00 uur tot vrijdag 1 augustus 22.00 uur.
Verkeer richting Utrecht wordt vanaf knooppunt Gorinchem omgeleid via de A15 en A2.
De A27 is tussen Gorinchem en Everdingen in beide richtingen afgesloten:
- van vrijdag 1 augustus 22.00 uur tot maandag 4 augustus 05.00 uur.
Verkeer wordt omgeleid via de A2 en A15.
De A27 is tussen Everdingen en Gorinchem in de richting van Breda afgesloten:
- van maandag 4 augustus 05.00 uur tot woensdag 13 augustus 05.00 uur.
Verkeer wordt omgeleid via de A2 en A15.
Om de drukte op de omleidingsroutes te mijden, adviseren we weggebruikers vanaf Utrecht om te rijden via Rotterdam. Lokaal verkeer wordt omgeleid via de N214 en N216 naar de A15. Gele borden langs de weg geven de omleidingsroutes aan. Weggebruikers moeten rekening houden met een extra reistijd die kan oplopen tot 60 minuten.
Afsluiting Sint-Annabosch - Hooipolder (de 100 uur van Hooipolder)
Bij knooppunt Hooipolder komt een nieuwe verbindingsweg van de A59 uit Zonzeel naar de A27 richting Utrecht. Hiervoor worden momenteel twee onderdoorgangen gemaakt, onder de A27 en de Oosterhoutseweg. Komende zomer wordt de onderdoorgang onder de A27 op zijn plaats geschoven tijdens ‘de 100 uur van Hooipolder’: in totaal nemen deze werkzaamheden zo’n 100 uur in beslag. Later dit jaar volgt de onderdoorgang onder de Oosterhoutseweg.
De A27 in de richting van Utrecht is tussen knooppunt Sint-Annabosch en knooppunt Hooipolder en in de richting van Breda tussen knooppunt Hooipolder en afrit 19 Oosterhout afgesloten:
- van woensdag 13 augustus 22.00 uur tot maandag 18 augustus 05.00 uur.
Verkeer richting Utrecht wordt vanaf knooppunt Sint-Annabosch/knooppunt Galder omgeleid via de A16 en de A59. Verkeer richting Breda wordt vanaf knooppunt Gorinchem omgeleid via de A15, N3 en A16 en vanaf knooppunt Hooipolder via de A59, A16 en A58.