Blik op 2026: wat staat er te gebeuren?

Werkzaamheden voor de aanleg van de nieuwe duikerbrug Oude ZederikIn de zomer van 2025 vonden werkzaamheden plaats voor de aanleg van de nieuwe duikerbrug Oude Zederik; we gaan hiermee verder in de zomer van 2026.
02-02-2026
2341 keer bekeken

In 2026 zijn we volop aan het werk op en langs de A27 Houten - Hooipolder, de A2 bij knooppunt Everdingen en de A59 bij Knooppunt Hooipolder. Dat is op veel plaatsen zichtbaar en merkbaar voor mensen in de omgeving en weggebruikers.

Het werk is zichtbaar langs de weg en zorgt op sommige plekken voor versmalde rijstroken en lagere snelheden. Meestal blijft de hinder beperkt, maar voor verschillende grote werkzaamheden zijn afsluitingen nodig.

  • Knooppunt Hooipolder: in het voorjaar opent de nieuwe verbindingsboog van de A59 naar de A27, in de weken daarna gaan ook de vrije verbindingswegen van de A27 uit Utrecht naar de A59 richting Zeeland/Rotterdam en van de A59 uit ’s-Hertogenbosch naar de A27 richting Utrecht open. In het najaar passen we de rijstroken op de A59 aan en vernieuwen we de verkeerslichten.
     
  • Merwedebrug: in maart is de brug 2 weekenden in beide richtingen dicht en 1 weekend in de richting van Hooipolder vanwege groot onderhoud.  Verder starten we in 2026 met inrichten van het werkeiland voor de bouw van de nieuwe Merwedebruggen. Ook gaan we aan de slag met onder andere de fundering voor de eerste nieuwe Merwedebrug.
     
  • Aansluiting Groote Haar en viaducten Groeneweg: in het voorjaar en de zomer werken we verder aan nieuwe viaducten, met op de A27 nachtafsluitingen, weekendafsluitingen en een 6-weekse zomerafsluiting.
     
  • Nieuwe duikerbrug en vervangen onderdoorgangen: in 2026 bouwen we een nieuwe duikerbrug over de Oude Zederik en vervangen we de onderdoorgangen van de Veldweg en de Zouwendijk. Onder andere hiervoor zijn er in de zomer 6 weken afsluitingen van de A27 tussen Everdingen en Gorinchem.
     
  • Tussen Lunetten en Everdingen is de A27 een aantal nachten en weekenden afgesloten, onder meer tijdens het verlengde hemelvaartsweekend. We voeren dan verschillende werkzaamheden uit voor de verbreding van de A27.
     
  • A2/knooppunt Everdingen: in 2026 is vanaf maart de A2 ter hoogte van knooppunt Everdingen een aantal weekenden dicht voor de uitbreiding van het A27-viaduct en de verbindingsbogen over de A2.
     
  • Onderhoud: vanaf juni combineren we regulier onderhoud, zoals asfalteren, maaien, verlichting herstellen en vegen.
Illustratie met een globaal overzicht van de locaties en werkzaamheden langs de A27, A2 en A59
Illustratie met een globaal overzicht van de locaties en werkzaamheden langs de A27, A2 en A59 vanwege de uitvoering A27 Houten - Hooipolder (klik voor een vergroting).

Ga goed voorbereid op weg!

Reken op extra reistijd, reis buiten de spits waar mogelijk en check vooraf uw route. Volg ons via social media en kijk op onze website voor het laatste nieuws.

Meer lezen over dit onderwerp?

Afbeeldingen

X (voorheen Twitter)

Cookie-instellingen